Naam collectie
Heritage Center Douwe Egberts
Contact
Locaties
Collecties
Ontstaansgeschiedenis
De collectie van het Heritage Center DE is door de jaren heen geleidelijk aan opgebouwd, aanvankelijk als onderdeel van de centrale archiefafdeling. In de jaren 80, ten tijde van bestuursvoorzitter Cor Boonstra, kreeg het toenmalige Bedrijfshistorische Centrum meer aandacht en werd een zelfstandige afdeling. Rond de eeuwwisseling kreeg het Heritage Center D.E. zijn eigen locatie, waar meer ruimte was om de collectie te huisvesten en verder uit te breiden.
Met name rond 2003, toen Douwe Egberts 250 jaar bestond, was er een piek in informatie- en andersoortige aanvragen en verzoeken voor het Heritage Center. Veel materiaal werd toen ook via de toenmalige website van Douwe Egberts (digitaal) ter beschikking gesteld.
Geleidelijk aan kreeg het Heritage Center een steeds prominentere plek richting klanten en consumenten (in plaats van interne vraagbaak). In dit verband heeft Michiel Herkemeij, CEO van Douwe Egberts ten tijde van de verzelfstandiging en beursgang in 2012, een belangrijke rol gespeeld door het Heritage Center nadrukkelijker aan marketing te koppelen.
De bovengenoemde ontwikkelingen hebben uiteindelijk geresulteerd in een nieuwe locatie in Utrecht waar gasten kunnen worden ontvangen die vervolgens worden ondergedompeld in de rijke geschiedenis van Douwe Egberts.
Doelstelling
Het Heritage Center D.E. heeft de volgende doelstellingen:
Dit gebeurt aan de hand van:
Heritage Tour
Het is mogelijk, op afspraak, een persoonlijke rondleiding te krijgen van de Heritage Specialist en ‘besmet’ te raken met het Douwe Egberts ‘virus’ dat hem al zoveel jaren in zijn greep heeft.
Rondleidingen worden gegeven in Utrecht en Joure.